Pojemność sieci Bitcoin Lightning dotyka 1 000 BTC (9 551 335 USD) Ponownie sieć Bitcoin Lightning

Sieć Bitcoin Lightning zanotowała w ostatnich tygodniach wzrost zużycia, a jej pojemność po raz pierwszy od dłuższego czasu na krótko dotknęła 1000 BTC.

Bitcoin Lightning Network jest rozwiązaniem off-chainowym zaprojektowanym, aby transakcje Bitcoin Profit były znacznie szybsze i tańsze. Uczestnicy przeprowadzają swoje transakcje w kanale piorunowym, po czym transakcje te są rejestrowane w łańcuchu, zmniejszając tym samym obciążenie Bitcoin blockchain.

W momencie zapisu, dane z 1ML pokazują, że pojemność obliczeniowa sieci piorunowej wynosiła około 1000 BTC (9 551 335 USD), podczas gdy było 13 185 węzłów i 37 480 aktywnych kanałów. Mimo, że transakcje Bitcoin o wartości około 9,5 mln dolarów zostały przetworzone za pośrednictwem sieci piorunowej, warto wspomnieć, że liczba uczestników wzrosła.

Statystyki 1ML Bitcoinów Bitcoinów
(Źródło:1ML)

Na przykład, ostatnim razem, gdy informowaliśmy o postępach Lightning Network w kwietniu 2019 roku, w sieci działało zaledwie 7 757 węzłów. Obecna liczba, wynosząca 13 185, stanowi wzrost o 41,7% w omawianym okresie.

Co ciekawe, Stany Zjednoczone, Niemcy, Francja i Kanada przodują w przyjęciu Bitcoin Lightning Network, podczas gdy Wietnam, Sri Lanka i Islandia są mniej znanymi krajami, w których ilość BTC jest przedmiotem transakcji poza łańcuchem.

Pytanie, czy Bitcoin Lightning Network ma zdolność do skalowania i potencjalnie rozliczenia bardziej znaczącego ułamka globalnego wolumenu transakcji Bitcoin jest jednym z tych, które tylko czas może odpowiedzieć. Wiele osób ma nadzieję, że technologia będzie skalować, a być może zapoczątkują erę, w której Bitcoin może być używany do głównego nurtu transakcji peer-to-peer.

W ostatnim czasie jednak krytycy wyciągnęli stos porównań między liczbą BTC w sieci piorunowej i liczbą BTC owiniętych w aplikacji zdecentralizowanych finansów opartych na Ethereum (DeFi).

W maju statystyki wykazały, że w Ethereum było 145 % więcej Bitcoinów niż w sieci Lightning, a liczba ta nadal rosła w okresie boomu DeFi.