Oto dlaczego akumulacja Bitcoinów nie zatrzymuje się pomimo ceny 19 tys. dolarów.

Grayscale Bitcoin Trust może być najbliższy Bitcoin ETF w 2020 roku. Dzienny wolumen handlu GBTC stale wzrasta od czerwca 2020 roku i jest to kluczowe dla ceny i płynności Bitcoinów. Grayscale Bitcoin Fund wymaga minimalnej inwestycji w wysokości 50000 dolarów, a wolumen handlu w GBTC jest wyraźnym wskaźnikiem popytu ze strony użytkowników, którzy w przeciwnym razie byliby właścicielami dwóch Bitcoinów lub więcej.

Ten stały wzrost dziennego wolumenu do 1,5 miliarda dolarów, pomimo premii GBTC, sugeruje bezpośredni wzrost popytu na tę walutę, ponieważ odzwierciedla on trend cenowy Bitcoinów. W przypadku braku Bitcoin ETF, jest to przejście do inwestycji Bitcoin dla biur rodzinnych, a handlowcy z ponad 50000 dolarów do ich dyspozycji. Co ciekawe, oprócz wielorybów i instytucji, handlowcy detaliczni z saldem 0.1-10 BTC w portfelu nadal gromadzą Bitcoin, nawet przy obecnym poziomie cen. Nastąpiło kilka korekt cenowych, do poziomu 18000$ po osiągnięciu nowego ATH, ale impet sieci utrzymał się i akumulacja jest kontynuowana.

Podczas gdy Grayscale kupił 7000 Bitcoins w ciągu ostatnich 24 godzin, interesującym punktem jest to, że kiedy cena Bitcoin’a uderzyła w nową ATH płynność wzrosła i analitycy na łańcuchu sugerowali, że popyt musi być generowany, aby wchłonąć płynność zanim cena wzrośnie. Przy konsekwentnym zakupie i akumulacji powyżej 18000 dolarów, impet sieci może się zwiększyć, aby cena przekroczyła 20000 dolarów. Podczas gdy uczciwa cena wynosi 8500 dolarów, a Bitcoin jest w obrocie powyżej 19000 dolarów, dzienny wolumen GBTC jest wyższy niż w pierwszym kwartale 2020 r. i występuje akumulacja zarówno przez inwestorów instytucjonalnych jak i detalicznych. Istnieje prawdopodobieństwo dalszego generowania popytu w przypadku kontynuowania zakupów.

Ciekawostką jest to, że kiedy cena Bitcoina uderzyła w nową giełdę, płynność wzrosła i analitycy w łańcuchu sugerowali, że popyt musi być generowany, aby wchłonąć płynność zanim cena wzrośnie. Kluczową metryką, która jest dowodem na ten wzrost płynności jest przepływ Miner’a na giełdy. Przepływy Bitcoin $BTC Miners to Exchange Flow znacznie wzrosły w ciągu ostatnich 24 godzin. Obecny przepływ na giełdach wynosi 25.707 BTC na godzinę (wzrost o 636,2% z 3.492 BTC), a powyższy wykres pokazuje wzrost.