DeFi Powerhouse, który wciąż rośnie

DeFi Powerhouse, który wciąż rośnie

ZENTEREST został niedawno dodany do szybko rozwijającego się pakietu protokołów DeFi firmy MANTRA DAO.

W ostatnich miesiącach obserwujemy wykładniczy wzrost zdecentralizowanego finansowania, a TVL (całkowita wartość zablokowana) w protokołach DeFi wynosi obecnie 24 miliardy dolarów. Wśród projektów, które przyczyniły się do gwałtownego wzrostu sektora w Bitcoin Revolution ostatnich miesiącach jest MANTRA DAO, zarządzana przez społeczność i zdecentralizowana platforma DeFi, która oferuje swoim użytkownikom szeroki zakres usług, w tym stawki, pożyczki, stabilne monety, instrumenty pochodne, zarządzanie, dotacje i przechowywanie.

Szybki wzrost

Po udanym debiucie symbolicznym, MANTRA DAO kontynuowała swoją działalność w przestrzeni kosmicznej przez cały grudzień, ogłaszając zacieśnienie współpracy z takimi firmami jak BAND, LUNA i KAVA, które zostały dodane do listy. Oprócz połączenia sił z jednymi z najbardziej ekscytujących projektów w DeFi, MANTRA DAO rozpoczęło również ogłaszanie wprowadzenia różnych produktów DeFi na swoją platformę, w tym soft governance, który pozwala społeczności MANTRA DAO głosować i proponować zmiany w różnych aspektach ekosystemu.

W grudniu projekt osiągnął szczególnie istotny kamień milowy – ponad 100 milionów żetonów OM jest stawiane na platformie do stawiania MANTRA DAO od momentu jej odsłonięcia zaledwie 2 miesiące wcześniej. Społeczność została nagrodzona za to, że jest integralną częścią sukcesu projektu, dzięki możliwości posiadania jednego z 88 rzadkich żetonów MANTRA DAO NFT sprzedawanych na platformie NFT Rarible. Wydarzenie wyprzedało się w ciągu 30 minut, a wpływy ze sprzedaży wróciły do społeczności.

Pożyczki, zdecentralizowane

Jedną z najbardziej ekscytujących funkcji, które zostały ogłoszone w ostatnich tygodniach przez MANTRA DAO był ich zdecentralizowany protokół kredytowy ZENTEREST, który jest overcollateralized, rynku pieniężnego, protokół kredytowy umożliwiający użytkownikom platformy do dostarczania, pożyczać i używać ich aktywów kryptograficznych jako zabezpieczenia.

Wersja Beta ZENTERESTu została uruchomiona pod koniec grudnia 2020 roku i jest widelcem zarówno Compound Finance jak i Cream.finance, dwóch dobrze zaprojektowanych i udanych protokołów pożyczkowych, które stały się popularne w przestrzeni DeFi. Mimo, że ZENTEREST wykorzystuje najlepsze z obu protokołów, będzie miał swój własny unikalny zestaw wymienionych aktywów, które mogą być wykorzystane do zaciągania i udzielania pożyczek lub dwóch połączonych. Różne aktywa, w tym oryginalny token MANTRA DAO OM, ETH, wBTC, LINK, COMP, USDC, DAI, SNX, UNI, SUSHI, AAVE, LINK, YFI, 1INCH oraz inne mniejsze, nadchodzące projekty, takie jak POLS, DSD, BONDLY, RSR, ROYA, itd. są dostępne dla użytkowników.

Jest to pierwszy z różnych produktów pożyczkowych, które mają stać się dostępne na platformie MANTRA DAO, a drugi z nich przybierze postać wieloasetowego CDP/stablecoin’a. Protokół KARMA, zdecentralizowany system ratingu kredytowego będzie trzecim, a produkty te zostaną wprowadzone do sprzedaży odpowiednio w pierwszym i drugim kwartale tego roku.

Opracowany w celu wykorzystania „wiedzy i mądrości tłumu“, MANTRA DAO jest obecnie w Parity Substrate Builders Program i oprócz oferowania szerokiej gamy produktów i usług DeFi dla swojej społeczności, MANTRA DAO jest walidatorem dla kilku projektów, w tym BAND, Terra, Matic, ATOM, a ostatnio e-Money, platforma oferująca walutowe, zabezpieczone stabilne monety.

MANTRA DAO jak dotąd z powodzeniem realizuje obietnice nakreślone na długiej mapie drogowej; wprowadzenie na rynek produktów pożyczkowych jest kolejnym zwycięstwem dla już prężnie rozwijającej się społeczności platformy. Przyszłość platformy DeFi wygląda bardziej obiecująco niż kiedykolwiek wcześniej, MANTRA DAO stanie się jednym z sukcesów sektora na drodze do bezinteresownych, zintegrowanych i dostępnych na całym świecie produktów finansowych.