1,5 miliarda dolarów w Bitcoinie jest teraz zamknięte w Ethereum

Tam 131455 Bitcoin na Ethereum lub $ 1,497 mld USD, a od niedzieli, 11 października to równowartość 3,6% kapitalizacji Ethereum, zgodnie z deską rozdzielczą na metryki stronie Dune Analytics.

Żeby było jasne, mówimy o syntetycznym Bitcoinie – Bitcoinie, który został przekształcony w tokeny oparte na Ethereum, które reprezentują Bitcoin

Najpopularniejszym jest Wrapped Bitcoin, czyli wBTC, który posiada 73% udziału w rynku. Następny jest renBTC z 20% udziałem w rynku.

Ludzie przenoszą dużo bitcoinów do Ethereum, aby jak najlepiej wykorzystać zdecentralizowany boom finansowy tego lata . Tego lata modne były takie produkty, jak zdecentralizowane protokoły pożyczkowe, giełdy nieupoważnione i syntetyczne instrumenty pochodne – takie jak wBTC. Ale aby z nich korzystać, musisz użyć tokenów opartych na Ethereum.

Pobierz aplikację deszyfrującą

Pobierz naszą aplikację, aby uzyskać dostęp do najważniejszych wiadomości i funkcji na wyciągnięcie ręki. Jako pierwszy wypróbuj token deszyfrujący i wiele więcej.

I nadal są bardzo popularne, nawet po tym, jak hossa zaczyna zwalniać: inwestorzy wpakowali 10,82 miliarda dolarów w inteligentne kontrakty DeFi, na dzień dzisiejszy, na stronę metryczną DeFi Pulse . To dziesięciokrotny wzrost od początku czerwca.

Co ciekawe – jak zauważył jeden z redditorów – wartość 1,5 miliarda dolarów Bitcoina opartego na Ethereum jest około 130 razy większa niż kwota Bitcoina zamknięta w sieci Lightning Network, protokole zbudowanym na łańcuchu bloków Bitcoin zaprojektowanym w celu przyspieszenia transakcji. Lightning Network to jedyny oparty na Bitcoin protokół DeFi wymieniony w DeFi Pulse, który zawiera listę wszystkich głównych protokołów. Wszystkie inne protokoły są oparte na Ethereum.

To pokazuje, że posiadacze Bitcoinów są generalnie bardziej zainteresowani umieszczeniem swoich Bitcoinów w protokołach Ethereum niż na ich rodzimym łańcuchu bloków Bitcoin.

Podczas gdy wartość niektórych monet DeFi fruwa na wietrze, cena Bitcoina radzi sobie całkiem nieźle. Wzrosła o 0,4% w ciągu ostatnich 24 godzin lub 7,23% w ubiegłym tygodniu, do obecnej ceny 11 385 USD.